a
Contact
Locations

New York
London
Berlin

Follow us

Cesta z kruhu

Více než 10 let pracuju s pohybem. Za těch 10 let mi tělo ukázalo mnohé a neustále ukazuje. Začali se odkrývat mnohé vrstvy.

Ukázalo se, že pokud jsem ochotná naslouchat , tělo se mnou aktivně komunikuje – a někdy dost horlivě:) Ukázalo mi bolesti i nemoc, za které jsem dnes už vděčná – jinak bych mu nikdy nezačala naslouchat a nepotkala tak nádherné lidi, kteří mě v tom podpořili.

 • Tělo mi pomohlo a pomáhá mi si uvědomit si, že když jsem plně přítomná, přijímající a uvolněná –  tvořím tu nejkrásnější verzi svého života. Mohu být tou nejkrásnější verzí svého života. 
 • Tělo také dost křičí, když jsem se odchýlila od svého já – od plné přítomnosti a neucukne:) protože ví, že může být lépe, že mohu vytvořit víc, když budu opět sama sebou, plně přítomná, klidná a šťastná. Bolest, napětí není v těle jen tak… 🙂 Mnohdy jsou pod nimi obrovské dary, které jsme předtím neviděli. 

 

Možná jste již četli knihu Moc přítomného okamžiku od Eckharta Tolleho. Už možná víte, že v přítomnosti problémy neexistují.. že jediné co doopravdy existuje je teď..  a taky to, že je to cesta ke štěstí… ale jak na to?

Jak být v přítomnosti, když mnohdy myšlenky odvádí naši pozornost úplně jinam? Co vás v tom může podpořit? 

Možná vás dokážou podpořit tyto nástroje. Stejně tak jako podporují mě.

Každý z nás se může cítit krásně ve svém těle. Být za něj vděčný a tvořit si dny a život v souladu se svým tělem a svým já.

 • Esenciální oleje terapeutické kvality DoTerra, které podpoří plnou přítomnost a mnohdy pomohou dostat se z kruhu myšlenek, které nás drží zpátky.
 • Vědomý pohyb – jemná jóga, pilates, který je v souladu s tělem. Pozornost je v těle.

Pro mě bylo fajn si uvědomit, že tělo neexistuje v minulosti ani v budoucnosti. Existuje pouze teď. Když myslíte na to, co bude , je tam jen vaše mysl..

 • Meditace – Zastavení se a naslouchání svému tělu a dechu s vědomím, že pod tím vším je všeobjímající ticho, klid, mír – má pravá podstata, má pravá síla, radost a lehkost
 • Access Bars – technika, která učí tělo přijímat, užít si přijímání a uvolní co  nás brzdí. Z těla i mysli. Funguje krásně, když  nejde najít svou pravou podstatu a vycyklit se jinak.

Další pomocníci, které mě dokážou podpořit. Třeba vás také osloví.

 • Karty – obrázky, které mě pomáhají se podívat dovnitř. Potěšit oko i mysl.Poslední dobou je to Light Seer’s Tarot od Chris Anne. 🙂
 • Hudba – poslouchání celým tělem nebo tanec. Posloucháním tělem myslím tak, že jsem pozorností zároveň v těle. Vnímám jak na tělo působí. U tance to jde ruka v ruce.
 • Zvuk, zpěv – obyčejné mmmm – mručení:)  dokáže rozvibrovat a uvolnit tělo a připomenout, že máme samo-léčivou schopnost. Když se skombinuje s pohybem je to nádhera  – obnoví se netušené možnosti.
 • Barvy – někdy ke mě samy přichází v meditaci a podporují mě v harmonizaci těla. Zharmonizují a podpoří, kde je potřeba.

Tip . – Někdy mi pomáhá pouhý pohled na pastelky , kdy nechám oči ať se zastaví na barvě, kterou právě potřebuju pozvat do svého já. Někdy pomáhá nakreslit své tělo a vybarvit touto barvou části, které cítíme, že je potřebují a necháme odejít, co už má a znovu si nadechneme svoji sílu.

 • Příroda – procházka, bytí v přírodě dokáže nádherně připomenout kým jsme. Miluju stromy, květy , vodu, oblaky, vítr, slunce. Zvířata. Když si dovolíme ustoupit své mysli a přijímat, co nám příroda chce dát a ukázat, je to obrovský dar.

 

Všechno uvedené sama používám a nesmírně ráda tvořím lekce na míru.  Můžete si to představit jako kombinaci pohybu, meditace a někdy esenciálních olejů, někdy zvuků.. co je potřeba -právě v tu chvíli pro vaše tělo a vaše Já.  Někdy čistě pohyb, někdy víc meditace, někdy zvuk..

Pokud vás tyto nástroje osloví, ráda připravím lekci na míru i pro vás.

 

S láskou

Mari